مصرف مکمل ها و تقویت سیستم ایمنی


مصرف مکمل ها و تقویت سیستم ایمنی
ترکیبات و مواد مختلفی می توانند بر بهبود و تقویت سیستم ایمنی موثر باشد. گروهی از افراد خصوصا افرادی که دسترسی و زمان کافی برای مصرف تمام گروه های مواد مغذی ندارند، افرادی که دارای بیماری های زمینه ای غیر واگیر مانند دیابت، بیماری های تنفسی و ... هستند و افرادی که به هر طریقی دارای ضعف در سیستم ایمنی بدن هستند، می توانند در کنار رژیم روزانه خود از مواد مغذی به شکل مکمل ها نیز استفاده کنند.

ویتامین سی:
ویتامین سی یک ویتامین ضروری است به این معنی که بدن توانایی تولید آن را ندارد. با این وجود این ویتامین نقش های گسترده ای دارد و می تواند در سلامتی نقش های گسترده ای را ایفا کند. این ویتامین محلول در آب است و در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود.
نیاز روزانه به ویتامین سی بین 75-90 میلی گرم در روز است. این ویتامین از طریق مکمل نیز می تواند در بهبود شرایط موثر باشد. مکمل های ویتامین سی به شکل های مختلف از جمله قرص های زیر زبانی، قرص های جوشان، و قرص های جویدنی وجود دارد. این قرص ها اغلب در دوز 500 یا 1000 میلی گرم موجود هستند و در افراد با ضعف سیستم ایمنی و یا عدم دریافت مناسب از مواد غذایی حاوی این ویتامین، می تواند مفید باشد.

نوشتن نظر