6 راه برای تنظیم سلامتی معمول بدن نسبت به تغییرات فصلی


6 راه برای تنظیم سلامتی معمول بدن نسبت  به تغییرات فصلی

 

اجازه ندهید که تاریکی زمستان و شبهای طولانی اهداف سلامتی و تناسب اندام شما را از بین ببرد!

وقتی فصل تغییر می کند ، مهم است که با نیازهای بدن سازگار شوید. در زمستان ، تغییر فصلی می تواند انگیزه شما را کم کند و می خواهید بیشتر بخوابید. با ساعات کمتری از نور روز ، دما ممکن است در حال کاهش باشد ، که قطعاً می تواند بدن شما را از لرزه درآورد. نه فقط شما نیستید ، شما تنبل نیستید. علم تأثیر تغییرات فصلی بر سلامتی شما را تأیید کرده است. 

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی تنظیم برنامه سلامتی خود هنگام رسیدن زمستان آورده شده است.

1. خود را در چرخه خواب سالم قرار دهید

از آنجا که شب زودتر و زودتر می آید و صبح هر روز تاریک تر می شود ، ساعت داخلی بدن می تواند برای تنظیم مشکل داشته باشد. وقتی در طی روزهای کوتاهتر زمستان در معرض ساعات کمتری از نور خورشید قرار بگیرید ، بدن شما ملاتونین بیشتری تولید می کند ، هورمونی که چرخه خواب / بیداری را تنظیم می کند. به خصوص حفظ چرخه خواب سالم در ماه های سرد بسیار مهم است. سعی کنید هر روز در یک ساعت مشخص بیدار شوید تا الگوی خواب شما تنظیم شود ، که به خلق و خو ، عملکرد ایمنی بدن و خستگی کمک می کند. ممکن است برای شما طبیعی باشد که یک ساعت اضافی در ماه های زمستان بخوابید و این اشکالی ندارد!

 

2. غذاهای فصلی بخورید

غذا خوردن در فصل و تمرکز روی میوه ها و سبزیجات برداشت محلی فواید عمده ای دارد. غذاهایی که در خارج از فصل رشد می کنند قادر به رسیدن طبیعی نیستند - به طور کلی ، آنها خیلی زود برداشت می شوند و به سرعت مواد مغذی خود را از دست می دهند. ثابت شده است که سبزیجات فقط در عرض یک هفته دو سوم ویتامین C خود را از دست می دهند! خوردن هرچه بیشتر فصلی - و به صورت محلی - اطمینان از دریافت هرچه بیشتر ویتامین ها و مواد معدنی در بدن را خواهد داشت.

3- اصلاح تمرینات خود را برای سلامت روان خود در نظر بگیرید

حرکت مهم است که استرس و افسردگی را دور نگه دارد ، اما ممکن است زمان اصلاح نحوه تمرین فرا رسیده باشد. به عنوان مثال ، تمرینات HIIT هورمون کورتیزول را آزاد می کنند که نحوه پاسخ بدن به عوامل استرس زا را کنترل می کند. اگر در یک حالت فصلی افسرده یا مضطرب هستید ، ممکن است ارزش داشته باشد که یک تمرین مانند یوگا یا پیلاتس را به برنامه روزانه خود اضافه کنید ، چیزی که ترمیم باشد و نه فشار بر روی مرز.

 

4- هیدراته بمانید

نوشیدن مقدار زیادی آب! در ماه های تابستان گرما به شما یادآوری می کند که بدن خود را مرطوب نگه دارید ، اما در پاییز و زمستان ممکن است احساس تشنگی نکنید و نوشیدن آب به اندازه گذشته را فراموش کنید. اگر در طول روز از نوشیدن آب بی حوصله می شوید ، آمینو اسیدهای شاخه دار را برای تقویت عضله استفاده کنید.

 

5. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی ویتامین D دریافت می کنید

ویتامین D به عنوان "ویتامین آفتاب" شناخته می شود زیرا در بدن در پاسخ به جذب اشعه UVB از خورشید تولید می شود. وقتی ماه های خنک تر می گذرد ، مردم زمان کمتری را در زیر نور آفتاب می گذرانند و سطح ویتامین D کاهش می یابد. ویتامین D کم با اختلال عاطفی فصلی و همچنین از دست دادن استخوان و عضله در ارتباط است. چه کاری می توانی انجام بدهی؟ علاوه بر مصرف مکمل می توانید رژیم خود را تنظیم کنید تا ویتامین D را در اولویت قرار دهید قارچ ها ، تخم مرغ ها و ماهی های چرب تنها چند مورد از غذاهای غنی از D هستند که باید به خرید خود اضافه کنید.

6. به طور منظم ورزش کنید

حفظ روال ورزش سالم در شیفت های فصلی بسیار مهم است ، حتی اگر احساس انگیزه کمتری داشته باشید. اگر چنین است و هوای سرد و اوایل شب مانع از ترک خانه می شود ، سعی کنید در خانه تمرین کنید،راه دیگر برای ورزش روزمره پیاده روی به جای رانندگی است. پیاده روی علاوه بر داشتن ورزش مناسب ، شما را در معرض نور خورشید و هوای تازه قرار می دهد. علاوه بر این ، ورزش به تنظیم خلق و خو کمک می کند و می تواند به برنامه خواب شما کمک کند.

 


نوشتن نظر